Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

19 липня

Ви так дбаєте про всяке дочасне добро, так вміє­те старатися про нього, трудитися над ним, про нього пам’ятати і вдень, і вночі. І що ж поможуть всі ваші пра­ці, всі ваші зусилля, якщо не будете дбати про Боже бла­гословення, як забудете про те, що найважніше.

І священик підносить в імені Христа чашу до людей, чашу Божого благословення. І ніхто не дбає.

Люди так уміють дбати про корм для тіла, так на нього працюють, а коли Христос подає духовний корм і духовний напій, що дає життя і силу душам, що кормить душу, люди відвертаються від нього, не хочуть його, хоч Христос виразно обіцяв: хто передовсім шукає царства Божого і Божої правди, тому буде додане все інше. “Шу­кайте перше царства Божого та його справедливости - і все те вам додасться” (Мт. 6,33).

Це чаша царства Божого і Божої правди. Чому ж люди так мало дбають про неї? Чому ж так рідко до неї приступають?

Люди уміють дбати про здоровля. Хворі їздять світа­ми, щоб вернути здоровля, платять за лікаря, за ліки – і не питають про той Божий лік, котрий зцілює всякі не­дуги душ, а тілам дає запоруку вічного воскресения.

Тиснуться до цілющих криниць, щоби вмитися, скупатися, бути здоровим, та забувають, що одна най­менша капелька з тої чаші могла б очистити увесь світ, оздоровити увесь світ, принести всім вічне життя.

Люди так дуже дбають про родинне щастя – і добре роблять, бо нема важнішого щастя над домашнє, родин­не щастя. Але чому ж не пам’ятають про те. що родинне щастя залежить у великій мірі від побожности, від лю­бові, котрі можна черпати і з тої євхаристійної крини­ці – так багато, так часто.

1909 р., травня 1, Лаврів. – Із пастирського послання Митрополита Андрея до вірних О частім Святім Причастю”

365 днів з Великим Митрополитом, роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


9 × = тридцять шість

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>