Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

19 червня

ДЕНЬ ПРЕСВЯТОЇ ЄВХАРИСТІЇ

“Бажанням великим бажав їсти з апостолами ту пасху” (Лк. 32, 15), бо в часі тої Пасхи мав зложити жертву Свого життя, мав при послідній старозавіт­ній жертві зложити новозавітну жертву Своєї хресної смерти й прообраз заступити дійсністю – прообраз агнця заступити Собою. А Його бажання смерти було так безмірне, так безконечне, що неначе одна смерть Йому не вистарчала, для заспокоєння безконечної лю­бові Його серця треба було без кінця смертей, для за­гашення вогню цеї любові в Його душі треба було про­лити океани крові.

На те слово могло рівно добре загаснути сонце, або міліони нових сонць повстати, могла земля ціла в огні згоріти, могло ціле небо зійти на землю. З тих голосних і на вид великих подій нічого не діється, але діється щось міліони разів важнішого, більшого й святішого. Твориться новий світ, міліярди разів достойніший й кращий від усього, що досі існувало. Тим світом, людям майже невидимим, бо так укритим під видом кусника хліба, – Пресвята Євхаристія. Вона світом, вона світа­ми, в ній і нею жиє ціле людство, тим життям укритим, що одно є правдивим життям. Вона світом, що обіймає землю й небо, вона світом, бо родить міліони святих, і у тріюмфальному, хоч безупинно слідами крові значе­ному поході здобуває землю і вселенну. Вона світом, хоч перед нашими очима лише часом підноситься на хвильку заслона. Вона світом, бо за собою приносить Боже царство, бо є тим царством Отця, що зачинається серед кровавого поту й Хресної дороги Христа й усіх, що за Ним цею дорогою йдуть, – і кінчиться тут, на тому світі, словом “звершилося“, що гомонить з покоління до покоління й по якім вже там зачинається тріюмфом воскресення цілого відновленого і Христом освяченого людства.

1932-1933 рр., Львів. – Із праці Митрополита Андрея “Божа мудрість“

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


9 − два =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>