Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

18 грудня

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЕМІГРАНТА

Щороку много наших людей їдуть за заробітками в чужі сторони і є також наражені на великі небезпеки.

Одні даються намовити несовісним аґентам, котрі лишень на те манять, щоби вивести на незнане поле праці великі гроші на них заробити і віддати їх пізніше правдиву неволю так малого зарібку, що додому не мають за що вернути. Інші мають добрі зарібки, але не міють щадити, марнують на пусте гріш тяжко зароб­лений і вертають домів не раз зі страченим здоровлям і зіпсутою душею через п’янство або розпусту.

Скільки ж то ласки треба випросити від Божого Сина, щоби тому всьому зарадити і щоби наші люди на чужині так жили і так працювали, щоби самі мали хосен та Бога нічим не ображали.

1932 р., червень, Львів. – Із пастирського послання Митрополита Андрея до вірних на Празник Пресвятої Євхаристії

їдеш на роботу чи поселення, найперше застановися добре і порадься кого можеш, чи добре робиш і чи варто туди їхати. Найменше радься у аґента, стережися його і не йми віри всьому тому, що він тобі розказує і обіцяє.

Сумна то, на жаль, правда, що наші люди найчастіше звикли вже полагоджувати свій виїзд за границю рідно­го краю лиш через аґента і дають йому повну віру, а не приймають порад і осторог інших людей і товариств опі­ки над переселенцями. Аґенти обіцяють всім рай, якого ніде нема на землі, а чесні люди говорять правду не таку привабливу, але правду. Хто так недосвідчений, що думає дійсно знайти десь рай, відразу агентові платить і їде. Не диво, що сотні тисяч наших людей марно пропали.

1912 р., березень, Львів. – Із пастирського послання Митрополита Андрея до руських робітників

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


чотири × = 32

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>