Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

18 червня

“ІЗБАВИ НАС ОТ ЛУКАВАГО”

Чим є зло? Звідки воно? Як і чим від нього увільнитися? У християнській вірі й у християнській етиці понят­тя добра й зла сталі й ясні. Добром найвищим Бог, в які- мось навіть значінню єдине добро – Бог: “ніхто добрий, тільки один Бог”. Посередньо добрами називає христи­янство все те, що до Бога веде й до Бога зближає. Злом – брак того добра. Очевидно, для того, якому це добро яким-небудь способом належиться мати. Тим-то найправдивішим злом – гріх. Але злом і все те, що стається в нас причиною гріха, хоч може це бути й без нашої вини. Так, злом буде незнання того, що знати кому нале­житься. Злом – помилка й блуд; злом – склонність волі до зла, а розуму до блуду. Прохання про освободження від злого обіймає тому всі ті роди зла.

Святий Павло дає нам у багатьох уступах своїх по­сланій довгі прямо каталоги чи то гріхів, чи мерзенних власностей грішників. Наведу лиш один, бо не знати, чи не треба приноровити його особлившим способом до наших часів: “В останні дні настануть люті часи, бо люди будуть самолюбні’, грошолюби, чванливі, горді, хулителі, родичам непокірні, невдячні, безбожні, без лю­бові, непримиримі, клеветливі, непоздержливі, люті, не- добролюбиві, зрадники, нахабні, надуті, люблячі розкоші більш, як Бога, що мають позір побожности, але відпе­куються її сили” (II Тим. 3,1-5.)

З того гадючого гнізда, з тої смердячої клоаки, якою щораз більше стається світ, чи дивно, що християнська душа рветься до свободи, до світла, до здоровля й жит­тя, до неба, до Бога, рветься молитвою й у словах “Отче- нашу” знаходить в міру своєї щирости й доброї волі за- раду на все зло, у якому цілий світ лежить.

1932-1933 рр., Львів. - Із праці Митрополита Андрея “Божа мудрість”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


× 4 = двадцять вісім

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>