Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

17 листопада

До багацтва суспільність не дійде без правдивої про­світи, і без неї легко то, що має, стратить. Тому справед­ливо люди цінять собі науку і просвіту. Бо наука для висших верств суспільносте є силою в не однім взгляді більшою, чим багацтва. Нарід, котрий має учених, здобу­ває собі в інших признання і честь, і люди з ним рахува­тися мусять. Для людей по селах є просвіта першою май­же потребою – нарід темний легко марнує все, що має, дається ошукувати на кожнім місці, є неприступним для кожної, навіть найліпшої гадки; навіть своєї святої віри не знає і найгрубшими поганськими забобонами її псує.

Наука Ісуса Христа причинялася і причиняється до без­настанного поступу людської культури. Вона колись висвободила людей від тьми поганства, поганської розпус­ти і найдикіших забобонів і стала підставою нової нашої культури. Се признають навіть ті, що не суть Христовими учениками. І в нашім народі руськім доперва зі світлом християнства зачалася правдива культура, а в цілій нашій історії не знайдемо епохи більшого, а так наглого поступу в культурі і просвіті, як за часу святого Володимира, коли Русь прийняла християнство. Христова наука працею віків не вичерпала своєї сили культурної. Вона носить в собі до­тепер черезмірну силу поступу і просвіти. І кожний, хотя би заблуканий на бездоріжжі невіри, хто з любові до прав­ди її щиро шукає, той скорше або пізніше найде Христа.

Здобувайте собі просвіту, браття мої рідні, працюй­те над нею усильно, цініть собі її, лиш пам’ятайте, що наука правдива не може противитися науці Христа, як правда правді противитися не може, бо наука не є, пре­цінь, нічим іншим, як тілько пізнанням правди, а наука Христова є правдою.

1899 р., серпня 1 (липня 20), Станіславів. – Із пастирського послання Єпископа Андрея до вірних”Перше слово Пастиря”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


три + = 8

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>