Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

17 грудня

Єдність між християнами – то найголовніша їх при­кмета. Вона є тим в їхньому житті, що найсвятіше, най­цінніше, про що треба на першому місці дбати. Звідси ці часті напоминания до єдности, до згоди, до оминання всього того, що ділить і роз’єднує.

Святий апостол пише: “Благаю вас, браття, нем Господа нашого Ісуса Христа, щоби ви всі говор лите саме і щоб не було поміж вами незгоди, але щоби були ви поєднані в одному розумінні та в думці одній” (1 Кор. 1,10).А Бог терпеливости і потіхи нехай дасть вам бути однодумними поміж собою за Христом Ісусом і щоби ви однодушно, одними устами славили Бога і Отця Господа нашого Ісуса Христа” (Рим. 15, 5-6)…, “пильнуючи зберігати єдність духа в союзі миру” (Еф. 4,3).

І так, як для християнина немає більшого нещастя, як роз’єднання з Христом, так і немає більшої небезпеки, як те, що що-небудь, що ділить його з ближнім, увійшло між нього і Христа. Єдність Христового тіла з природи речі мусить бути така вразлива на всьо, що ділить, що глибо­ко відчуває й кожну хоч би й найменшу, колючку.

Заховуючи Євангеліє, яке так високо учить цінити і так дуже дбати про християнську єдність, виробляють люди в собі найцінніші прикмети добрих громадян, бо єдність у чесноті, любові Батьківщини дає громадянам того одного духа, на якому може опертися і національна єдність.

1943 р., травня 28, вересня 24, Львів. – Із пастирського послання Митрополита Андрея “Про єдність”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


сім × 6 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>