Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

17 червня

Благаємо: “і не введи нас во іскушеніє”. Очевидна річ, не просимо, щоби Бог віддаляв від нас усі спокуси, бо спокуса є досвідченням душі, вона не тільки не є гріхом, а навпаки – нагодою до добрих діл. Вона виробляє чес­ноту в душі, вона сталить душу, тому і святий Яків пря­мо каже: “З повною радістю приймайте, мої браття, коли попадаєте в різні спокуси” (Як. 1, 2). Ми просимо того, щоби нас спокуса не побідила, щоби ми спокусі не улягли й не упали в бою, просимо Бога, щоби не допус­тив нашого упадку в спокусі.

Те слово – “не введи нас во іскушеніє” - має свою глибінь і далеку перспективу в тріюмфі Христа в Його Святій Церкві. Ті колосальні, безмірні, великанські змагання поміж добром і злом на цілому світі, в яких учасниками всі народи всіх століть, в яких, як у життю одиниці, приходять, наче хвилі, то поразки, то побіди, то упадки, то двигання, будуть закінчені – ми це віри­мо – кінцевою побідою Христа. І ми зверхнім вождем армії запрошені до участи в боротьбі та участи в побіді не тільки тому, що йде і про нашу особисту побіду, про побіду добра над злом у нашому життю й у нашому серці, про побіду Божої благодаті над властями тьми в нас самих. Ціла та боротьба є нашою боротьбою. Вона наша й тому, що йде про нашу справу, про наших братів, про наш рід, про нашу всіх будучність, йде про нашу небес­ну вітчину, йде про нашого Христа й нашого Бога. Та бо­ротьба й та будуча побіда-тріюмф і тому наші, що ми на­чальним вождем запрошені до участи цілим життям у боротьбі й побіді. А ті слова “Отченашу” є повторенням завізвання до цеї загальнолюдської боротьби й побіди.

На нашу молитву: не дай нам упасти в спокусі, Бог певне відповість Своєю благодаттю. На ту молитву лише чекає, а навіть перед молитвою вже “Бог вірний, що не допустить спокутувати вас більше того, що мо­жете, але разом зі спокусою пішле й поміч, щоби ви мог­ли витримати” (І Кор. 10,13). “Отченаш” і той дар бла­годаті, яким “Отченашом” просимо помочи в спокусі, є вже тою поміччю, обіцяною святим Павлом.

1932-1933 рр., Львів. – Із праці Митрополита Андрея “Божа мудрість”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


1 + = два

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>