Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

16 січня

Що сталося б зі мною, коли б Христос Спаситель не зійшов був із неба на землю?!

Це страшно глибоке питання, мої милі браття! І довге-довге розважання, на ціле життя!

Коли б не було Христа, ні Його науки, ані святої ласки поміж нами, тоді зовсім інакше виглядав би той світ, на якому живемо. Виглядав би гірше, ніж той поганський світ перед Ісусом Христом, коли то вільно було муже- ви вбивати свою дружину, а батькови – своїх дітей! Або жінку й дітей продавати, як скот, розуміється, зовсім безкарно! Тоді кожний дбав тільки про себе! Та й лише продумував, як би то другого обманути, використати та скривдити або й у неволю взяти! А навіть як кому треба було, то і вбити! Уявіть собі тепер, яким то страшним пеклом являється такий світ, що в ньому ні справедли­вости, ні любові, а сама тільки кривда, сама неволя, самі сльози, саме терпіння, саме нещастя!

Кому як кому, а вже найгірше жилося б у такому світі вбогому чоловікови! Не мав би він ні спокою, ні ніякої потіхи! Ніхто не бачив би його сліз, ніхто на цілісінько­му світі не мав би над ним милосердя! Довкруги ньо­го самі вороги! Навіть батьки та й рідні браття були б Йому ворогами! Бо і вони шукали б тільки свого добра; лише про себе самих дбали б і не знали б, що – справед­ливість, а що – кривда, що – любов, а що – ненависть; не знали б, що – милосердя, а що – милостиня!

Мої милі браття! Коли б так християни добре усвідо- мили собі, яким то великим добром є для них усі ті по­рядки Христа, а коли б з’ясували собі знову, які страшні установи, звичаї та закони нехристиянського світу, – тоді серцем і любов’ю просто прилипли б до Ісуса Христа. Бо добре зрозуміли б вони, що направду поза Христом нема ніякого життя, що святою правдою є Його висказ, що Він є життям людей! О, тоді нелегко було б вирвати віру з серця таких християн. Тоді всі християни, як один муж, признавалися б тільки до науки ісуса Христа!

1900 р., грудня 13, Вільшаниця. – Із пастирського послання Митрополита Андрея до духовенства і вірних “На грані двох віків”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


× 5 = двадцять

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>