Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

16 грудня

Дуже красна, добра настанова – з Богом Ісусом Хрис­том починати кожне діло. Красний звичай приступати до святого Причастя перед кожною важнішою справою До цього вас днесь ще й заохочую, бо бачите, дорогі, що нема страшнішої речі для душі, як жити довго без ан­гельського хліба, без цієї Божої поживи.

Не дай тілу кілька днів їсти – і воно ослабне й ста­нете нездатним до праці. Так само буде з душею, бо й вона потребує поживи. Не дай їй ангельського хліба, святого Причастя, – і, як тіло, буде вона сохнути, нидіти, слабувати й буде наражена на смерть, на гріх тяжкий. А найбільша потреба душі ангельської поживи тоді, коли загрожує небезпека гріха. Душа здорова, сильна легко перенесе таку небезпеку. Бог не дасть їй упасти, буде їй давати з дня на день стільки ласк, що не трудно їй буде побороти спокуси й лишитися вірною Господу Богу. Зате коли душа слаба, хвора, коли не має сил, бо рідко дістає Божу поживу, святе Причастя, тоді небагато має Божої благодаті, бо й мало дбає про це. Перша ж спокуса валить її з ніг, вона впадає у гріх і тратить Божу ласку.

Щасливий, хто так живе, що завжди готовий стати на Божий суд, щасливий, хто сповняє той приказ Ісуса Хрис­та: “Будьте пильні, бо не знаєте ані дня; ані години, коли Син Чоловічий прийде”. Щасливий, хто постійно живе в освячуючій Божій благодаті, без тяжкого гріха на душі.

І не думайте, що так жити було б важко. Гріх – тяжка, страшна, мерзенна річ. Боятися речі страшної, бpидитися брудом, річчю мерзенною – то ж річ природна, на те не треба ані великої мудрости, ані чесноти.

...Кайся зі всіх гріхів цілого життя і прибігай до Ісуса Христа з вірою, з надією, з любов’ю.

Приходь до Нього, як хворий до лікаря, як жебрак до багача, як блудний син до милосердного отця, і будь ревний, що Христос не лишить тебе без допомоги. Він сказав: “Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і А вас заспокою!” (Мт. 11,28). Та обітниця Христова спов­ниться на тобі.

Пам’ятай все: святе Причастя є джерелом всякого добра. Завжди знайдеш в Ісуса Христа великі багацтва Божої ласки. У Христа здоровля для душі, і Боже світло, і сила, і потіха, і поміч. В Ісуса Христа життя і спасения, а в святім Причастю – початок світлого воскресения в день Божого суду.

1912 р., березень, Львів. – Із пастирського послання Митрополита Андрея до руських робітників

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


− 3 = чотири

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>