Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

15 вересня

Ціле діло Христа Спасителя – то діло милосердя. Всі книги Старого і Нового завіта оповідають нам про Боже милосердя для цілого людства та для поодиноких лю­дей. До кожного з нас зокрема відноситься слово Хрис­тової притчі: “Весь довг я дарував тобі, коли ти в Мене про це просив, чи ж не слід… тобі помилувати свого то­вариша, як Я тебе помилував?” (Мт. 18,32-33)

Боже милосердя накладає на нас невідхильний обов’язок милосердя супроти людей. Милосердя Боже су­проти нас так зв’язане з обов’язком і чеснотою милосердя до людей, що Бог наче того одного від нас і домагається. “Милосердя хочу, а не жертви“, – каже Бог через пророка Осію (6,6), якого наводить сам Христос (Мт. 9,13).

А з другої сторони, милосердя обіцяне милосердним: “Блаженні милосердні, бо вони доступлять милосердя” (Мт. 5,7). Будуть помилувані не тільки тим милосердям, що упереджає всяку людську волю, а яким “Бог виявляє Свою любов до нас, що як ще ми були грішниками, Хрис­тос умер за нас” (Рим. 5,8), але і тим милосердям, про яке сказано: “Давайте, а дасться вам; міру добру, натовчену, і потрясену, і переливаючуся дадуть на лоно ваше; бо тою мірою, якою мірите, відміриться і вам” (Лк. 6, 38). Тим милосердям, що то “перевищає суд” (Як. 2,13).

1942 р., червень, Львів. – Із пастирського послання Митрополита Андрея до духовенства і вірних “Про милосердя”

365 днів з Великим Митрополитом, роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


шість − 4 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>