Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

15 січня

ПЕРЕДСВ. БОГОЯВЛЕНИЯ

Кожний християнин, кожна дитина знає, що дру­га Особа Божа, Божий Син, із неба прийшов на землю й умер на хресті для нашого спасения. Се правда віри, яку принимаемо і визнаємо, бо знаємо, що то правда, яку Бог об’явив, а свята Христова Церква подає до вірування.

Але мало хто застановляється над тим, що Божий Син, принимаючи людську природу, зв’язався з нею не- розірваною зв’язею, подібною до зв’язі, яка лучить же­ниха з невістою, до зв’язі Святої Тайни супружества.

Так, як добрий муж любить жену, так і Христос Бо­жий Син любить рід людський – і передав Себе Самого на смерть, аби людей освятити й очистити. І очищає їх купеллю відродження, водою Святого Хрещення і Свя­тою Своєю благодаттю.

Бог стався чоловіком, аби з зіпсутого людського роду утворити Собі невісту славну – Церкву. “Щоб появити собі Церкву славну без плями чи зморшки або чогось подібного, але щоб була Свята й непорочна” (Еф. 5,26,27).

Христос вибирає Собі Невісту, освячує її й очищує Святими Тайнами і божественною благодаттю, а тою Невістою – товариство людей, Церква і ми, християни, бо Церква – то збір усіх вірних християн, то товариство людей, які визнають Христову науку, принимають Хрис­тові Тайни і слухають Христового Намісника.

Вибрані з-поміж міліонів зіпсутого людства, ми через святу купіль Хрещення стали членами Христової Церк­ви, а через те і членами Самого Христа. “Ви ж – Христоее тмо, і члени кожний зокрема” (І Кор. 12,27).

Ми вже не належимо до себе самих, ми є Христовою власністю; Він купив нас Собі; відкупив Своєю кров’ю від смерти гріха. Наше тіло через Святе Хрещення і з в’язь із Божим Сином стається храмом Христового Духа. “Хіба ж не знаєте, що ваше тіло – храм Святого Духа, Який живе у вас? Його ви маєте від Бога, тож уже не належите до себе самих. Ви-бо куплені високою ціною!” (І Кор. 6,19-20).

1913 р., березень-квітень, Львів. – Із праці Митрополита Андрея “Божа сійба”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


− 1 = п'ять

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>