Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

15 листопада

Горе тим, що зло добром звуть, а добро – злам; що з пітьми роблять світло, а зо світла – пітьму; що гірке роблять солодким, а солодке – гірким! (Іс 5,20)

Служба народові, служба Вітчині – се служба свята, та­кож Богу віддавана. Щоби до неї зблизитися, треба мати руки чисті, не закривавлені. Вітчина по Богу для чолові­ка – річ найсвятіша, а любов Вітчини по Божій любові – чувство найблагородніше, найвисше, найкрасніше.

Горе тим, що беруть лукаве за добре, а добре – за лу­каве, що уважають тьму за світло, а світло – за тьму, що уважають гірке за солодке, а солодке – за гірке.

Там, де затерлася границя між добром і злом, з ко­нечности зникає всяка любов поміж людьми, а верх мусить брати самолюбіє, упадає святість родини, там никне всяке почуття якої-небудь поваги, власти, там ослабляється і никне всяке почуття обов’язку, тихне, а з часом завмирає голос совісти, місце благородних, чис­тих почувань у серці людей занимають низькі, не раз дикі пристрасті. Заникають всі етичні поняття, а ціла просвіта і всякий добробут грузне в багні, бо брак їй того, на чім мусить опиратися кождий правдивий по­ступ і розвій, брак ладу, закону, моральности. Навіть представити собі не можна поступу в суспільності і в народі, в котрім би забракло розрізнення межи добром і злом. Не було би в нім жадної поваги, ані в суспільності жадного ладу, жадної власти, жадного закону, жадного обов’язку, жадної совісти.

Вручаючи вас любові і милосердю Христовому, про­симо Спасителя нашого, щоби дав нашому народови християнським життям та християнською працею ді­йти до лучшої будучности, до правдивої загальної про­світи, до доброго матеріяльного биту, до моральної сили і здоровля во Христі Ісусі, Спасителі мира.

1908 р., травня 1, Львів. – Зі спільного пастирського послання Митрополита Андрея та Єпископату Галицької церковної провінції до народу

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


6 × п'ять =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>