Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

15 червня

НЕДІЛЯ ВСІХ СВЯТИХ

Святі – це люди, що “вірою поконували царства, чини­ли справедливість, доступали обітниць, загороджували пащі львам, втікали від вістря меча, ставали сильними з неміччю, бували хоробрими на війні, розбивали полки чу­жинців… А інші зазнавали наруг і життя, та ще й кайдан і в’язниці, були каменовані, пиловані, допитувані, убиті ме­чем умирали, бідуючі, гноблені, мучені. Ті, що їх світ не був достойний, скиталися по пустинях, і горах, і вертепах, і земних печерах” (Євр. 11, 33-39). Святий апостол Павло величає такими словами святих Старого завіта. Висші похвали був би віддав тим святим, яких зродила його проповідь. Його послання були школою святости – і всі святі усіх часів у тих посланнях черпали науку святости. Святий Павло проти власної волі був обставинами нена­че присилуваний описувати святість власної душі. Наводячи слова апостола про себе, знаходимо найдивнішу похвалу або найдокладиіший опис того, чим святі бува­ють для людей. Вони є тими героями любові ближньо­го, героями жертви і праці для них з любові Бога, вони є “і голодні, і жаждущі, і нагі, і биті в лице, і тиняються, і туляться, працюючи своїми руками, їх лають, а вони благословлять, їх переслідують, а вони терплять, їх ли­хословлять, а вони моляться, вони стали мов сміттям цього світу, ометицею всіх” (І Кор. 4,11-13).

Святі – це люди, що з апостолом бажали би бути “відлученими від Христа за своїх братів, рідних їм по тілу” (Рим. 9, 3), що з “любові для людей ставали всім для всіх” (І Кор. 9, 22), люди, що “носять умертвлення Господа Ісуса в тілі, що передаються завсігди на смерть” (II Кор. 4, 11). Одним словом, люди, що для них “світ розп’ятий, а вони для світа” (Гал. 6, 14), що “Христові язви на тілі носять” (Гал. 6,17), що в них “Христос жиє” (Гал. 2,20), що в них“говорить Христос (II Кор. 13,3).

1934 р., серпня 15, Львів. – Із пастирського послання Митрополита Андрея до священиків-катихитів

 365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


− 5 = нуль

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>