Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

14 жовтня

ПОКРОВ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

Хочете, мої дорогі, дістатися до Божого щастя в небі й там оглядати Божу славу, любіть і почитайте Пречисту Діву Марію. Вона є нашою Матір’ю. Вона дала нам Спа­сителя Христа, через Її руки переходять усі ласки Божі з неба. Хто Її любить і почитає, має запоруку, що з Божого дару витриває в добрім аж до смерти і не згине навіки. Пречисту Діву Марію виберіть собі за опікунку, під Її святий Покров віддайте свої родини, в Її руки зложіть усі наші клопоти і трудності, всі тягарі та смутки, від­дайте їй опіку над вашими дітьми, нехай Мати Христо­ва, Пресвята, Пречиста і Пренепорочна Діва Марія, осі­няє святим Своїм Покровом ваші міста і села, ваші хати і домівства, вашу господарку, поля і ниви, ціле ваше до­часне добро, най опікується вашими душами, най стере­же вас від гріха, від злости і ненависти поміж братами, від прокльонів і нечистоти. Нехай стереже ваші тіла від хвороби, а ваші душі, душу цілого нашого народу – від невіри і блудної науки, єресі і схизми, від зіпсуття і вся­кої неморальности, нехай випрошує тому народови до­брих провідників, святих священиків, добрих учителів молоді. Най буде нашою Матір’ю, покровителькою.

Як від віків наш нарід почитав і любив ту Матір Русь­кого краю, дай нам. Боже, повік і повік віка відзначати­ся перед усіма народами світа почитанням і любов’ю Пресвятої Діви. Дай нам, Боже, все голосно визнавати і почитати цілим серцем дивну-чудну тайну Пренепорочного Її Зачаття.

Христе Спасителю, конаючи на хресті, Ти віддав Свою Матір улюбленому ученикові Йоанові, а Матері Своїй Ти поручив ученика.

З хреста, на якім містично Тебе розпинають грішни­ки світа, з ряду в усіх століттях історії та в усіх поколін­нях світа, поглянь на Свій нарід, що до Тебе прибігає, звернись до Матері Своєї, покажи їй наш нарід і, як ко­лись о Йоані, скажи їй о нас: “Жінко, ось син Твій”. А нам усім скажи се: “Ось Матір твоя” (Йо. 19,26-27).

Най буде нам Матір’ю повіки – повік віка! Ми будемо Її дітьми, будемо Її почитати і любити, будемо старати­ся, щоби наша молодіж зростала в любові до Неї, у вір­ності й почитанию.

Ти сам, Христе, Своєю зраненою для нас рукою злучи наші душі з Її материнським серцем, зверни наші душі й наші серця до Неї, з’єднай нам Її ласку, Її опіку, Її любов.

Як від віків не чувано, щоби християнин без успіху прибігав до стіп Марії, так нехай наш нарід у кожнім по­колінню по кінець світа має щоденні докази, що Вона є нашою Матір’ю.

1913 р., березень-квітень, Львів. – Із праці Митрополита Андрея “Божа сійба”

365 днів з Великим Митрополитом, роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


дев'ять × = 63

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>