Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

14 вересня

НЕДІЛЯ ПРП. СИМЕОНА СТОВПНИКА;

ПОЧАТОК ЦЕРКОВНОГО РОКУ

У церковному році обходимо празники великих цер­ковних учителів і пам’яті вселенських соборів. Не мен­ше в поодиноких частинах церковного правила стрі­чаємося з тими свідками борби – з єрессю і перемогою Церкви над нею. Проходить перед нашими очима наука Церкви так, як була дійсно голошена, як переходила з покоління в покоління.

Церква допускає нас в церковнім правилі неначе до співучасті у всіх боріннях, .трудах і перемогах. Наука ве­ликих учителів, перероблена на молитву зусиллями ве­ликих звеличників, переносить нас в їх часи…

Сучасники святого Симеона Стовпника оповідають про нього, що, стоячи на стовпі, брав чинну участь у всіх найважніших справах Церкви, поборював єресі, пропо­відував Євангеліє, навертав грішників, приготовляв на смерть умираючих, додавав сили тим, що знаходилися у спокусах, помагав єпископам в управлінні Божих цер­ков, сам невчений, був підпорою християнських бого­словських шкіл. А все те робив самою молитвою.

Розмова з Богом – та ж то річ, що людську душу рів­няє з ангельською природою, ставить майже нарівні з Богом, в Тройці Єдиним. Навчитись розмовляти з Бо­гом, слухати Божого голосу у власній душі, відповідати Богови, ставити питання – та це трудніша річ, як вилі­тати орлом до неба, купатися в блакитних просторах, в сонячнім світлі.

Якщо лише пригадаємо собі безконечну різнорід­ність хвали на небі -”інший блиск сонця, інший місяця, ін­ший блиск зір, бо навіть зоря від зорі різниться блиском” (І Кор. 15, 41), молитви до святих набирають для нас дивної краси. Коли приходить якийсь визначний святий, котрого знаємо життя і подивляємо чесноту, то такий празник не минає для нас без незвиклого піднесення духа, тим більше, якщо обставини так склалися, що з тим святим через довший час не зустрічалися. Чи можна, на­приклад, без сліз або бодай великого зворушення бути допущеним до розмови, хоч би як короткої, з одним із тих великих пустинників, котрих біографія так нас стрясає?

1910 р., березня 7 (20), Лаврів. – Із пастирського послання Митрополита Андрея до духовенства “Про молитву і церковне правило”

365 днів з Великим Митрополитом, роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


9 − = один

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>