Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

14 червня

“Царство Боже – це не їда й пиття, а справедливість, і мир, і радість у Святім Дусі” (Рим. 14,17). Говорячи про Божу любов, не можна не згадати і про ту чесноту, бо ра­дість є християнською чеснотою. Хоч і рідко приходить­ся про неї говорити в проповідях, то все-таки вона так просвічує християнське життя, що не є рідкістю, навпа­ки – вона щоденно являється в житті християн. Треба про неї говорити разом з Божою любов’ю, бо вона, як світ, виростає з любові. Вона є проявом любові, вона є прикрасою любові, вона буває і найсильнішою прина­дою до праці й старання про Божу любов.

Радість – це християнська чеснота, бо її виразно поручає апостол. “Радуйтеся завсіди у Господі, ще раз кажу – радуйтеся” (Флп. 4, 4). Очевидно, повна радість, що вже ніколи не минеться, очікує нас щойно в небі, де дійдемо до повноти звершеної любові. Але вже й тут, на цьому світі, радість не тільки поручена, але й виразно обіцяна Спасителем. Рідко коли знаходимо таке потішаюче сло­во Христа, рідко коли Христос ставляє собі таку виразну мету Своєї науки. “Це сказав Я вам, щоб Моя радість у вас була і щоб ваша радість стала поєною” (Йо. 15, 11). Те слово поміщене, неначе який дорогоцінний діямант, се­ред Христових наук про любов. Ті слова попереджає на­ука про Божу любов, а по них наступає наука про любов ближніх. “Як полюбив Мене Отець, і Я вас полюбив; пере­бувайте в Моїй любові. Коли збережете Мої заповіді пере­буватимете в Моїй любові; як Я зберіг заповіді Мого Отця і перебуваю в Його любові” (Йо. 15,9-10). Ось наука Божої любові, ось програма християнського життя, ось ціла християнська праведність в одному висказі! А по тих сло­вах обітниця радости. “Це сказав Я вам, щоб Моя радість у вас була і ваша радість стала повного” (Йо. 15,11). Може, краще сказати б: звершилася, доповнилася, здійснила­ся, утривалилася… Ось знову ціла християнська правед­ність – не та, що обіцяна в небі, а та, що приказана тут, на землі! Ось радість праведности ще не по воскресенні, а перед воскресениям, і по тій радісній програмі духовного життя – непомильна дорога до її осягнення.

1935р., лютого 12 – грудня 15, Львів.Із праці Митрополита Андрея “Християнська праведність”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


× п'ять = 15

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>