Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

13 липня

СОБОР ДВАНАДЦЯТИ АПОСТОЛІВ

Апостоли, в повному значінні того слова, є нашими батьками по вірі. Через їх руки дав Бог людству і кожно­му народови у християнській Церкві все, що належить до Божої апостольської традиції. У свойому аскетично­му житті, як і в проповіді, не можемо, отже, забувати, що все маємо з їх рук. їх апостольським трудам і їх молит­вам завдячуємо все, що маємо. Традиція, що зв’язує ки­ївські гори з працею святого Андрея, не має історичної підстави, тому й не знаємо, кому з Христових апостолів ми більше винні.

На перше місце висувається святий апостол Павло який у своїх посланнях дав Церкві таке обильне Боже об’явлення і такі обильні Божі науки. Між 12 апостола­ми находяться Богом натхненні письменники, як-от Пе тро, Матей, Йоан, Юда, Тадей, може, і Яків. Кожний з них стається учителем для кожного з нас, коли читаємо їх письма. І ціла Христова Церква є апостольською, себто побудованою на організації 12 апостолів, яким Петро даний був як голова і провідник.

Все те чинить, що в міру, як вчитуємося у Святе Пись­мо і життям молитви вдумуємося в Христове діло, учи­мося чимраз вище цінити і апостолів, добачуючи в них чимраз ясніше наших батьків-учителів, з рук яких ді­стаємо від Христа Спасителя спасения. Яке безконечне щастя, яке добро для наших душ, що можемо з такими людьми приставати і кожної днини в році приймати від двох із них науку в щоденних Апостолах і Євангеліях!

1941 р., вересень, Львів. – Із декрету Митрополита Андрея “Почитания святих

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


8 × = сімдесят два

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>