Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

13 червня

Святий Августин у книзі “Про Господню бесіду на горі” (гл. 4) так каже: “Дух знання відповідає тим, що плачуть, – тим, що навчилися пізнати те зло, яке вони за добро вважали і яке їх побідило“. 

Заслугою представляє Христос смуток.

У блаженствах взагалі Христос на першому місці усу­ває ложні поняття про щастя. Такі ложні поняття, оче­видно, є найбільшою перешкодою до правдивого бла­женства – й тому, показуючи людству правдиве щастя, яке тут зачинається, а там кінчиться, треба передовсім від першої хвилини зірвати з ложним поняттям про щастя. Те ложне поняття представляло чоловікови роз­кішне життя, передовсім у посіданні багацтв і в посі­данні достоїнств та почестей у людей. Від багацтв та від почестей відтягає чоловіка християнська чеснота здер- жаности. Вона учить душу зберігати міру в уживанні, себто не вживати понад конечність. Того вчить перше блаженство – вбогість духом. Убогість буде полягати або на погорді багацтв, або на погорді почестей, себто на чесноті вбогости або на чесноті покори. Обі ті чесно­ти містяться в першому блаженстві. До осягнення обох тих чеснот причиняється і дар знання, показуючи в Бо­жому світлі вартість багацтв і почестей. Але дух знання веде до цілковитого погордження так багацтв, як і по­честей. Дар знання до того ступня веде в убогість духа, що плач більше цінить від радости, і вбогість, неначе невдоволена, шукає добровільного смутку, шукає такої вбогости і такої покори, що вже аж з плачем лучиться. Тим-то якщо перше блаженство відноситься більше до чеснот, друге відноситься більше до дару знання.

1935р., лютого 12 - грудня 15, Львів.Із праці Митрополита Андрея “Християнська праведність”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


дев'ять − = 5

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>