Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

12 вересня

“Просіть, і дасться вам; шукайте, і найдете; стукайте, і відчинять вам. Кожний-бо, хто просить, одержує; хто шукає, знаходить; хто стукає, тому відчиняють” (Мт. 7,7-8).

Нема найменшого сумніву, що кожна молитва му­сить бути вислухана. Не може бути, щоб молитва не була вислухана. Так сказав Христос.

Якщо ти, брате, молився, якщо ти просив, то будь пе­реконаний, що твоя молитва, як каже святий Йоан Зо- лотоустий, не була ще висловлена до кінця, а вже була вислухана.

На те скажеш мені, що стільки разів у житті ти молив­ся до Бога, щось просив, а Бог таки не вислухав. Я просив, кажеш, про здоровля – чи своє, чи дитини, я просив про маєток, я просив про те, щоби виграти процес, а не дістав ані здоровля, ані маєтку, ані не виграв процесу.

Ну, дорогий брате, дорога сестро, так тобі скажу: або ти зле молився, або Господь Бог так тебе вислухав, що ти не знаєш про те. Ти просив, але, може, зле просив, може, до тебе відноситься те слово апостола: “Ви не ма­єте, бо не просите; Ви просите, та не одержуєте, бо зле просите” (Як. 4,3).

Ми в житті не раз дійсно, як діти, бажаємо собі того, що може нам дійсно пошкодити. Воно нам лише вида­ється добрим, а в дійсності є для нас найправдивішим злом. І дуже часто люди звичайно навіть не знають, що для них є добрим. Загалом, до всіх людей відноситься те слово Давида: “Чого любите пусте й шукаєте неправду” (Пс. 4,3).

А скільки-то у твоїй молитві було правдивої молит­ви? Може, Бог вислухав так, що ти того не знаєш. Ти просив про здоровля – Бог, може, слабості і хвороби тіла лишив, бо вони, може, тобі потрібні, може, без них ти жив би в гріхах, може б, і в гріхах помер. Але, не вислухо­вуючи тебе так, як ти того бажав, міг тебе Бог вислуха­ти ліпшим і вищим способом, міг замість здоровля тіла дати сто раз важніше і цінніше здоровля душі, замість дати дочасне багацтво, міг приготовити вічне.

А може бути і так: те, що ти просив, може, і не було для тебе шкідливе, але ти тої речі так побажав, як не годить­ся християнинови нічого бажати, ти, може, бажав більше, як годиться бажати, ти бажав тої дочасної речі, як важні­шої, ціннішої від ласки Божої. Може, якраз ти був тоді в грісі, а навіть і не дбав про Божий закон і про Божу ласку. Чи ж Він може таких грішників вислухати? Чи ж така мо­литва є дійсно молитвою, правдивою молитвою?

1911 р., лютого 12, Лаврів. – Із пастирського послання Митрополита Андрея до духовенства і вірних ”Про молитву

365 днів з Великим Митрополитом, роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


шість − 4 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>