Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

12 серпня

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МОЛОДІ

Бачу у вас гарячу любов до Батьківщини-України; любов, що йде аж до пожертви, а не раз до цілковитої жертви зі себе, зі свого добра, зі своєї будуччини і зі щастя власного, а навіть зі щастя і добра ваших батьків. Може бути, що потрясения світової війни, або, може, ясна, велика надія, що нам протягом кількох місяців просвічувала, як рання зоря; може бути, що природна зміна, яку приносить реакція одного покоління проти напрямку попереднього; а може бути, що є ще якісь інші причини, – досить, що можу ствердити у вас зріст любо­ві до Батьківщини, зріст бажання принести за неї жерт­ви. Всі ви неначе ще з тих, що з ентузіязмом ішли в бій, щоби покласти буйні голови на полю не так слави, як радше широких і далеких надій для майбутнього. При­знаю, що це перша і, може, найважніша прикмета, якою молодь може відзначатися, а мушу сказати, що ця при­кмета по своїй суті дійсно християнська. Християнство, дорогі, – це любов; так, як Євангеліє – це наука любові. А що ваша любов Батьківщини готова на всякі жертви, то це також прикмета глибока і дійсно християнська. Християнська мораль, християнське життя, христи­янські ідеали стоять, як на твердій основі, на жертві зі себе – і без жертви зі себе нема в християнстві прав­дивих цінностей. Розуміється, що любов не може йти в парі з ненавистю, бо ненависть чим більше звужена, тим більше з любові робить якийсь егоїзм. Можна своїх прав боронити і своїх прав доходити, але не шляхом не­нависти до других людей.

Служба любові, мої дорогі, не знає лаврів, як довго жертва ще не повна, а жертва одної хвилини не засту­пить довголітньої муравлиної праці. Не зривами одної хвилини, лише безупинним напруженням і безупинни­ми жертвами аж до крові і смерти многих поколінь дви­гається народ. І легше часами кров пролляти в одній хвилині ентузіязму, чим довгі літа з трудом сповнювати обов’язки і двигати спекоту дня, і жар сонця, і злобу лю­дей, і ненависть ворогів, і брак довір’я своїх, і недостачу помочі від найближчих, і серед такої праці аж до кінця виконувати своє завдання, не чекаючи лаврів перед по- бідою ані винагороди перед заслугою!

1932 р., Львів. – Із пастирського послання Митрополита Андрея до української молоді

365 днів з Великим Митрополитомроздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


8 − чотири =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>