Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

11 вересня

УСІКНОВЕННЯ ЧЕСНОЇ ГОЛОВИ СВ. ЙОАНА ХРЕСТИТЕЛЯ

Святе Євангеліє оповідає, що Йоан Хреститель- Предтеча зачинав свою проповідь словами: *Покайте­ся,, бо приблизилося Небесне Царство” (Мт. З, 2). Святий Марко так говорить: “Після видання Йоана прийшов Ісус в Галилею, і проповідував Євангеліе Боже, і казав, що сповнився час і приблизилося Царство Боже; покайтеся і вірте в Євангеліє” (Мр. 1,14-15). Значить, було це зви­чайним предметом Христової проповіді. Ця правда була ясна і святому Йоанові, хоч про науку Ісуса Христа Йоан ще нічого не знав, хоч і не чув ніякої Його проповіді й Христа перший раз побачив щойно тоді, коли Син Бо­жий прийшов хреститися до нього. Очевидна річ: Йоан розумів, про що Христові йде. І перед Євангелієм був він сповнений євангельським духом. З науки старозавітніх пророків, і з цілі Христового приходу, і з самого понят­тя Месії розумів Спасителя, що Його він був Предтечею. Розумів, що кожну Божу науку треба завжди починати від покаяння, що покаяння являється такою умовою принимання Божої науки, що без нього нема приступу до цієї науки. Так, як треба перейти через поріг, щоб уві­йти до церкви, так треба перейти через покаяння, щоб увійти у той Божий храм, яким є Боже об’явлення – ця Богом дана з неба наука, що веде нас у вічне спасен­ия. Так-то святий Йоан наперед відчув і зрозумів Ісуса Христа, так-то, не знаючи ще Його, був одного духа з Ним. Його проповідь відзначалася тим самим характе­ром, що й Христова проповідь; вона була завсіди пропо­віддю покаяння.

Бог кличе до покаяння, Бог хоче покаяння грішни­ка; готов Він простити, очікує, що блудний син до Ньо­го вернеться, дає йому добрі думки й нагоду покаяння. Кожної днини чуєш про те, що люди нагло умирають, чуєш дзвони, що кличуть на похорон чи до церкви. Чуєш спів зібраного народу, що стільки разів повторяє: “Господи; помилуй“. Тим усім приводить тебе Бог до по­каяння. Чому ж цього не бачиш?! Чому ти такий засліп­лений?! Чи ж не є небезпечним засліпленням так погор- джувати багацтвом Божої доброти?!

1943 р., лютого 14, Львів. – Із пастирського послання Митрополита Андрея до духовенства та народу”Поклик до покаяння”

365 днів з Великим Митрополитом, роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


один + 2 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>