Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

10 листопада

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ НАУКИ

Всі українці високо цінять науку й освіту. Як діти, що з такою ревністю горнуться до школи й бажають учи­тися, так і їх родичі та старші у народі вважають науку, освіту, знання за першу й найважнішу потребу народу. Може, стан пониження чи поневолення, у якому через довгі століття находився наш клир і наш нарід; може, відчута інстинктом потреба; може, свідомість, що ніщо більше, ніщо ліпше на причиниться до двигнення, як знання, є причиною, що наука й освіта у нас усіх ідеа­лом. До неї горнеться наша молодь іще в літах, у яких ледве чи може мати поняття про те, що є правдиве знання. За нею тужили та тужать ті покоління, що так дуже терпіли на тім, що їм бракувало знання, що часто й не знали письма. Досить, що бажання знання є поміж українцями загальне. Відповідно до того всенародного бажання ми оцінюємо по її правдивій вартості освіту й науку, і ми не далекі від того, щоби чоловіка судити по його інтелектуальній вартості. Очевидна річ, що вартіс­тю чоловіка є його вартість перед Богом, чоловік не є тим, що видасться людям, а тим, чим є перед Богом. Але та вартість дійсна, річева, є укрита перед нашими очи­ма, й не можна суспільну, сказати би, оцінку чоловіка оперти на тій укритій Божій силі в душі 3 соціяльних вартостей ми уважаємо майже першою інтелектуальну силу знання й науки. І той суд був би, здається, найспра- ведливішим судом про вартість людей. Очевидно, лю­дей етично здорових« бо етичних калік чи дивоглядів, людей без етичної вартости, навіть і дуже інтелігент­них, усі люди ставляють поза межі людської суспільнос- ти; бандитів, хоча й інтелігентних, зрадників або зло­діїв ніхто не уважає за людей, про яких вартість взагалі можна би говорити.

Ані багацтва, ані влада, ані могутність і сила не оку­пить глупоти й не заступить мудрости; без мудрости сила чи значіння буде, в найліпшім разі, робити вражін- ня якогось фізичного рідкого явища, а лише мудрість буде імпонуючим духовим людським явищем.

1932-1933 рр., Львів. – Із праці Митрополита Андрея “Божа мудрість”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


два − = 1

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>