Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

10 липня

Люди часто думають, що не можна християнинови приступати часто до Святого Причастя. Навіть ті, котрі розуміють, яким великим даром є той духовний корм, причащаються ледве кілька разів у рік. І свята Церква не приказує, а лише радить причащатися частіше, при­казує, щоб кожний християнин бодай раз на рік при­йняв Тіло і Кров нашого Спасителя в пасхальнім часі. Хто того приказу не слухає, грішить тяжко, бо пере­ступає церковну заповідь в такому важному предметі і позбавляється найціннішої Божої благодаті, без котрої ледве можна по-християнськи жити. Але то певна річ, що для побожного християнського життя не вистачає причащатися раз в рік. У давніх часах, коли була і живі­ша віра, і більша побожність, майже всі християни при­чащалися кожного разу, як лише слухали Служби Божої. А хто міг, то причащався і щодня.

Наш святий обряд, котрий заховав пам’ятки найдав­ніших часів, є виразним свідоцтвом того такого красно­го християнського життя. Ще сьогодні в нашім обряді священик при кожній Службі Божій запрошує до Свято­го Причастя всіх присутніх. Ще сьогодні кожний свяще­ник при кожній Службі Божій приготовляє на дискосі святий хліб так, ніби мав його роздавати вірним у Свя­тім Причастю, хоча буває, що з присутніх на Службі Бо­жій ніхто не приступає до Святого Причастя.

Такий звичай причащатися лише рідко не є добрим, і треба вам по можливості старатися повернутися до на­шого старого святого звичаю.

1909 р., травня 1, Лаврів. - Із пастирського послання Митрополита Андрея до вірних “О частім Святім Причастю”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


1 − один =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>