Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

10 грудня

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ

Стоячи на сторожі суспільної моральности, мусимо рішуче ставити в обороні тих, що не вміють себе самих успішно боронити, мусимо противитися всім їх кривдам, хоч би й нараженням власного добра.

Не можемо солідаризуватися з інтересами якого-небудь суспільного класу, не входимо в союз із жодною партією. Однак при суперечних інтересах багатших і убогих верств стаємо на бік убогих, щоби християн­ською і законною діяльністю поліпшити їх долю.

Кожній суспільній верстві, багатим і убогим, нале­житься від нас поміч і підпора до осягнення справед­ливих вимог. Убогим, однак, з огляду на трудніше їх положення і на більшу їх потребу, належиться від нас особлива опіка і поміч. Мусимо працювати над поліп­шенням їх долі, над поправою їх матеріяльного добро­буту – і то всіма можливими способами.

Мусимо старатися підносити вартість їх праці, шука­ти для них нових способів зарібку, організувати прав- ну поміч супроти можливих надужить оподаткування, пильно працювати над піднесенням їх домашньої і ріль­ничої господарки. Мусимо учити їх на цілій лінії праці й ощадности надавати її якнайкорисніший напрям для правдивого економічного поступу. Мусимо боронити їх перед визиском торгівлі і, наскільки можливо, шукати збуту для продуктів їх праці.

А до тої цілої праці мусимо взятися задля спасения душ. Мусимо опиратися на тих принципах моральности і релігійности, котрі є більшим добром убогих людей, ніж найбільше примноження багацтва.

Не можемо ані на хвилю забути або залишити би одну йоту закону Божого або одне слово Божого об’явлення. Для того, в міру зросту потреби і бажань убогих верств, мусимо чимраз сильніше перестерігати їх перед зависло, пожаданням чужого добра і перед нависло, котра в якій-небудь формі проявляється і є завжди підривом релігійности і всякої моральности.

Чи то ненависть класова, чи народу, чи прикрита виглядом ревности і патріотизму, чи мотивована прав- дивими або вигаданими кривдами, завжди кожна нена­висть є нехристиянською, завжди відводить від Бога і правди, є правдивим злом і нещастям, все більше шко­дить тому, що ненавидить, хоч несвідомо, як і тому, кого ненавидить. Ненависть лише нищить, ніколи нічого не збудувала і не збудує.

1904 р., травня 7, Крехів. – Із пастирського послання Митрополита Андрея до духовенства “О квестії соціяльній”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


9 × вісім =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>