Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

1 липня

Ціла мудрість життя полягає в цьому одному, щоб любити те, що направду є добром. І хто зумів би так лю­бити лише справжнє добро, той був би наймудрішим і святим чоловіком.

А тим справжнім добром є те все, що веде до Бога!

А найбільшим, найсовершеннішим і безоглядним добром є сам Господь Бог. Така людина, що шукала б тільки справжнього добра, любила б Бога наді все. Бо Бог і добром понад усе.

З цього бачите, що ця найважніша Божа заповідь: “Люби Бога з цілого свого серця!” – не є нам чужою. Бо вже з природи має людина таку силу, що її тягне до всього доброго.

А що Всевишній Бог є найліпшим добром, тому вже з самої природи тягне ця сила людину до Бога.

І людина жива та й існує на світі якраз на те, щоб Бога наді все любити! Тому не вспокоїться серце чоло­віка, поки не епічне у Бозі!

Коли споглянеш на цей широкий світ і побачиш у ньому стільки добра і стільки краси, чи ж не ясно тоді тобі як на долоні, що добрий Бог опікується нами, що Він усім править і про все продумує?!

А коли вже сам розум переконує тебе, що Бог такий добрий, сто разів ліпший від усього, що є доброго на сві­ті, Е тоді і ти мусиш сто разів більше Його любити, ніж усі ті добра, що їх Він тобі дав…

Мусиш Його любити, бо Він перший тебе полюбив. І без числа доказів дав тобі, що тебе направду любить! Все, що біля тебе, і все, що служить тобі, – все те є до­казом тієї любові.

Тож і не диво, що своїм першим і найважнішим обов’язком уважають християни любити Бога понад усе, цілим своїм серцем і душею. Бо Бог перший їх полюбив. І хіба людина з камінним серцем не відплачувалася б Бо- гови любов’ю за любов, одержуючи від Нього такі дари!

1901 р., січня 4 (17), Станіславів, Львів. – Із пастирського послання Митрополита Андрея до духовенства та вірних “Найбільша Заповідь”

365 днів з Великим Митрополитом, Роздуми на щодень

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


1 × = чотири

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>