Молитовне життя
Молитовна зустріч,
2-ий понеділок кожного місяця, храм Петра і Павла
Волонтерське життя
Волонтерське життя
Спортивне життя
Спортивне життя
Чемпіонат з міні-футболу серед інтернатів, відкриття з 30 вересня
Таборове життя
Таборове життя
Соціальне життя
Соціальне життя

Верховна рада прийняла закон про навчання дітей з особливими освітніми потребами

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг» (№6437), який забезпечить продовження розвитку інклюзивної освіти в Україні.

За основу і в цілому за закон проголосували 297 народних депутатів.

Законопроект передбачає закріплення права на освіту осіб з особливими освітніми потребами й надає їм можливість отримувати освіту в усіх навчальних закладах, у тому числі безоплатно в державних і комунальних навчальних закладах, незалежно від «встановлення інвалідності».

Він запроваджує та регулює дистанційну та індивідуальну форми навчання. Також визначає поняття «особа з особливими освітніми потребами», «інклюзивне навчання».

Крім того, він регулює можливість особам з особливими освітніми потребами отримати психолого-педагогічну та корекційно-розвиткову допомогу, створити для таких осіб інклюзивні та спеціальні групи (класи) у загальноосвітніх навчальних закладах.

У пояснювальній записці до закону №6437 йдеться, що Україна ще в 2009 році ратифікувала Конвенцію про права людей з інвалідністю, тому має ряд зобов’язань, зокрема забезпечити права дітей з особливими потребами на освіту.

Дізнавайтесь про нові статті по Email

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


× 4 = двадцять

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>